Provozní doba:

Na území Čakovic, Miškovic a Třeboradic je MYŠkolka zařízením s nejrozsáhlejší provozní dobou. 

Po - Pá ...7:00 - 18:00hod

 

MYŠkolka má otevřeno po celý kalendářní rok, pouze s výjimkou státních svátků, vánočních prázdnin. Režim velkých prázdnin odvisí od počtu přihlášených dětí.

MYŠkolka a hlídání:

Do skupiny přijímáme děti cca od 1,5 let. Jsme připraveni utírat slzičky při začátcích a ani pleny pro nás nejsou překážkou :-). V Myšce pomáháme vašim dětem vyrůst z batolete do školkového věku a pomalinku je učíme zvládat drobné povinnosti. O to snažší je potom pro vás i vaše děti přechod do státních zařízení s každodenní docházkou, kde je dodržování režimu a také samoobslužnost naprostou nutností. Jsme rádi, že můžeme být tím, kdo vašim dětem ukáže, že jsou hezké chvilky i bez maminky :-)

V Myšce poskytujeme rezervace na pravidelnou docházku (předplacené permanentky) i jednorázová hlídání. 

CENÍK PERMANENTEK zde:

STÁLÝ CENÍK PERMANENTEK MYŠkolka (135kb)

DOKUMENTY K PŘIJETÍ:

PŘIHLÁŠKA MYŠkolka.pdf (129kb)

PRAVIDLA MYŠkolka (216kb)

Denní režim:

  • 7:00 - 9:00 příchod dětí, volné hraní

  • 9:00 - 9:30 úklid hraček, hygiena před svačinkou

  • 9:30 - 10:00 dopolední svačinka

  • 10:00 - 11:20 herní aktivity venku, v zimním období vzdělávací a pohybové aktivity v zelené herně

  • 11:30 - 12:00 čekáme na zvoneček​

  • 12:00 - 14:30 polední klid

  • 14:30 -15:00 odpolední svačinka

  • 15:00 - 18:00 tvoříme, hrajeme si...prostě co nás napadne 

Denní aktivity upravujeme podle ročního období a podle aktuálního počasí.

Jaro a léto hojně využíváme k pobytu venku. Hrajeme si na dvorečku, kde máme spoustu hraček na písek, klouzajdu, velikou tabuli na kreslení i motorky na drandění a parádní barevný domeček. K procházkám, nejen v horkých dnech, využíváme přilehlý lesopark vybavený přírodními herními prvky. Stejně tak stín vysokých topolů u rybníku, kam chodíme pozorovat ryby a poslouchat žabí koncerty. A na větší  špacírky se vydáváme cestou mezi poli za koníky. 

Podzim a zimu povětšinou věnujeme vnitřním aktivitám jako jsou pohybové aktivity, taneční hrátky, rytmika, učíme se básničky a písničky, počítáme, apod.

 

Snažíme se, aby si děti z každého dne odnesly něco nového. Důraz klademe na sociální výchovu, aby již odmalička děti věděly jak se k sobě a ke svému okolí chovat, a že není třeba vše řešit zlostí a vztekem. Že se o vše hezky prosí a také děkuje......vedeme je jednoduše k základní lidské slušnosti :-).

PARKOVÁNÍ:

Auta parkujte u rybníčku...ten je hned naproti Myšce. Kočárky a jiná pohybovadla parkují na dvorečku pod okny MYŠKY...a bát se o ně nemusíte, dvorek je z ulice uzavřen :-)

Třídu 2014/2015 bohužel foto nemáme, ale v srdíčku ty děti máme stále :-)